Naar hoofdinhoud

Stroomprijs per maand

Stroomprijs december 2024

Gemiddeld € 0,108 per kWh op de Nederlandse day-ahead markt, zonder btw en energiebelasting. Met energiebelasting en btw € 0,262. In december 2023 was het € 0,073.

December 2024

€ 0,108/kWh

Marktprijs (day-ahead), zonder btw en energiebelasting, gemiddeld.

Slim (4 goedkoopste uren)
€ 0,058
’s Avonds (18 tot 22 uur)
€ 0,124
  • € 0,108/kWhgemiddeld in december 2024+48% t.o.v. 2023
  • € 0,027/kWhgoedkoopste dag: zondag 22 december
  • € 0,356/kWhduurste dag: donderdag 12 december
  • 4uurmet een negatieve prijs2023: 44 uur

Per dag

December 2024, dag voor dag

De gemiddelde marktprijs van elke dag, met dezelfde dag in december 2023 als lijn. Slim laden in de 4 goedkoopste uren van de dag kostte gemiddeld € 0,058, ’s avonds tussen 18 en 22 uur € 0,124.

Gemiddelde marktprijs per dag, december 2024

Per kWh, zonder btw en energiebelasting

Bekijk de cijfers
Gemiddelde marktprijs per dag in € per kWh, december 2024
DagDecember 2024December 2023
1 dec€ 0,094€ 0,156
2 dec€ 0,109€ 0,116
3 dec€ 0,141€ 0,105
4 dec€ 0,176€ 0,112
5 dec€ 0,104€ 0,114
6 dec€ 0,087€ 0,127
7 dec€ 0,066€ 0,104
8 dec€ 0,090€ 0,104
9 dec€ 0,097€ 0,079
10 dec€ 0,132€ 0,055
11 dec€ 0,227€ 0,079
12 dec€ 0,356€ 0,103
13 dec€ 0,178€ 0,092
14 dec€ 0,103€ 0,100
15 dec€ 0,066€ 0,093
16 dec€ 0,060€ 0,076
17 dec€ 0,090€ 0,054
18 dec€ 0,063€ 0,079
19 dec€ 0,069€ 0,078
20 dec€ 0,083€ 0,072
21 dec€ 0,034€ 0,056
22 dec€ 0,027€ 0,039
23 dec€ 0,068€ 0,030
24 dec€ 0,102€ 0,003
25 dec€ 0,098€ 0,008
26 dec€ 0,113€ 0,047
27 dec€ 0,121€ 0,064
28 dec€ 0,122€ 0,028
29 dec€ 0,112€ 0,034
30 dec€ 0,088€ 0,047
31 dec€ 0,075€ 0,015

Energy-Charts (Fraunhofer ISE), data Bundesnetzagentur | SMARD.de (CC BY 4.0)

Een jaar eerder

December 2024 tegen december 2023

De gemiddelde marktprijs was hoger: € 0,108 tegen € 0,073 per kWh (+48%).

December 2024 vergeleken met december 2023, marktprijs in € per kWh
Per kWh, marktprijsDecember 2024December 2023Verschil
Gemiddeld€ 0,108€ 0,073+€ 0,035
Slim: 4 goedkoopste uren€ 0,058€ 0,044+€ 0,014
’s Avonds (18 tot 22 uur)€ 0,124€ 0,088+€ 0,036
Laagste kwartier of uur€ -0,002€ -0,010+€ 0,008
Hoogste kwartier of uur€ 0,873€ 0,230+€ 0,643
Uren met een negatieve prijs444-40
Gemiddeld met energiebelasting en btw€ 0,262€ 0,241+€ 0,021

Energiebelasting en btw van dat jaar; zonder de opslag van de leverancier. Lopende maand: tot en met de laatste dag met prijzen.

Alle dagen

Stroomprijs per dag in december 2024

Per kWh, marktprijs (day-ahead), zonder btw en energiebelasting. Goedkoopste 3 uur: de 3 aaneengesloten uren met de laagste gemiddelde prijs die dag.

Stroomprijs per dag in december 2024, € per kWh
DagGemiddeldLaagsteHoogsteSlim’s AvondsGoedkoopste 3 uurUren < 0
zo1 dec€ 0,094€ 0,082€ 0,123€ 0,083€ 0,10411:00 (€ 0,084)0
ma2 dec€ 0,109€ 0,047€ 0,148€ 0,056€ 0,13002:00 (€ 0,052)0
di3 dec€ 0,141€ 0,087€ 0,209€ 0,090€ 0,17701:00 (€ 0,089)0
wo4 dec€ 0,176€ 0,110€ 0,280€ 0,111€ 0,17802:00 (€ 0,111)0
do5 dec€ 0,104€ 0,045€ 0,138€ 0,070€ 0,10821:00 (€ 0,070)0
vr6 dec€ 0,087€ 0,002€ 0,151€ 0,004€ 0,13502:00 (€ 0,003)0
za7 dec€ 0,066€ 0,037€ 0,087€ 0,041€ 0,08005:00 (€ 0,038)0
zo8 dec€ 0,090€ 0,071€ 0,110€ 0,073€ 0,09202:00 (€ 0,073)0
ma9 dec€ 0,097€ 0,032€ 0,125€ 0,039€ 0,11402:00 (€ 0,034)0
di10 dec€ 0,132€ 0,077€ 0,181€ 0,083€ 0,15700:00 (€ 0,082)0
wo11 dec€ 0,227€ 0,097€ 0,423€ 0,097€ 0,24902:00 (€ 0,097)0
do12 dec€ 0,356€ 0,107€ 0,873€ 0,111€ 0,40002:00 (€ 0,110)0
vr13 dec€ 0,178€ 0,115€ 0,284€ 0,117€ 0,20202:00 (€ 0,117)0
za14 dec€ 0,103€ 0,080€ 0,125€ 0,085€ 0,09721:00 (€ 0,084)0
zo15 dec€ 0,066€ 0,002€ 0,095€ 0,025€ 0,06821:00 (€ 0,018)0
ma16 dec€ 0,060€ 0,000€ 0,115€ 0,0001€ 0,07801:00 (€ 0,0001)0
di17 dec€ 0,090€ 0,020€ 0,127€ 0,027€ 0,10601:00 (€ 0,023)0
wo18 dec€ 0,063€ 0,024€ 0,094€ 0,031€ 0,07903:00 (€ 0,033)0
do19 dec€ 0,069€ 0,0001€ 0,148€ 0,002€ 0,09603:00 (€ 0,001)0
vr20 dec€ 0,083€ 0,018€ 0,169€ 0,023€ 0,09102:00 (€ 0,020)0
za21 dec€ 0,034€ 0,004€ 0,062€ 0,010€ 0,03821:00 (€ 0,007)0
zo22 dec€ 0,027€ -0,002€ 0,092€ -0,001€ 0,06303:00 (€ -0,001)4
ma23 dec€ 0,068€ 0,006€ 0,146€ 0,008€ 0,13003:00 (€ 0,007)0
di24 dec€ 0,102€ 0,078€ 0,121€ 0,080€ 0,10303:00 (€ 0,079)0
wo25 dec€ 0,098€ 0,076€ 0,121€ 0,080€ 0,11703:00 (€ 0,079)0
do26 dec€ 0,113€ 0,090€ 0,138€ 0,093€ 0,13102:00 (€ 0,092)0
vr27 dec€ 0,121€ 0,100€ 0,158€ 0,100€ 0,14102:00 (€ 0,100)0
za28 dec€ 0,122€ 0,103€ 0,150€ 0,106€ 0,13603:00 (€ 0,105)0
zo29 dec€ 0,112€ 0,074€ 0,145€ 0,087€ 0,10921:00 (€ 0,084)0
ma30 dec€ 0,088€ 0,035€ 0,150€ 0,044€ 0,08502:00 (€ 0,047)0
di31 dec€ 0,075€ 0,001€ 0,150€ 0,015€ 0,06221:00 (€ 0,009)0

Prijs per uur; laagste en hoogste zijn per uur. Groen: onder nul. Nederlandse tijd. Bron: Energy-Charts (Fraunhofer ISE), data Bundesnetzagentur | SMARD.de (CC BY 4.0).