Open data
ERE in cijfers 2026
Alle kerncijfers over ERE en thuisladen op één plek, automatisch bijgewerkt uit onze vergelijking. Elk cijfer met bron, vrij te gebruiken met bronvermelding.

De markt
Wat is een ERE waard?
- € 0,460marktprijs per ERE (mediaan)
- € 0,395actuele indicatie (4 bronnen, 4 oktober 2026 tot 18 oktober 2026). Mediaan van recente koersindicaties van genoemde bronnen, laatste 14 dagen; geen gerealiseerde verkopen.
- € 0,360 tot 0,505spreiding tussen de bronnen
- € 0,153ERE-waarde per geladen kWh (voor commissie)
- 9benoemde prijsbronnen (Platts, gerealiseerde verkoop, aanbieders)
Aanbieders
Wie biedt ERE aan, en tegen welke prijs?
- 41ERE-aanbieders vergeleken
- 36nemen nu nieuwe klanten aan
- 10% tot 28%commissie (aanbieders met een openbaar percentage)
- 20%mediane commissie
- 0aanbieders rekenen een vast bedrag per jaar in plaats van commissie
- 18aanbieders betalen jaarlijks uit
- 12aanbieders betalen per kwartaal uit
Vertrouwen
Hoe betrouwbaar zijn ERE-aanbieders?
- 6,6gemiddelde vertrouwensscore (0 tot 10, 41 aanbieders)
- 6,7mediane vertrouwensscore
- 13aanbieders scoren sterk
- 11aanbieders scoren goed
- 9aanbieders scoren redelijk
- 8aanbieders scoren beperkt
- 13van 41 aanbieders hebben kosten die alleen in de voorwaarden staan
- 17aanbieders tonen alle kosten bij de prijs
Laadpalen
Welke laadpalen tellen mee?
- 27laadpaalmerken onderzocht
- 110laadpaalmodellen onderzocht
- 53modellen met een ingebouwde MID-meter
- 5merken waarvan alle modellen geschikt zijn
Opbrengst
Wat levert thuisladen op?
| Kilometers per jaar | Thuis geladen | Netto per jaar |
|---|---|---|
| 10.000 km | 1.800 kWh | € 210 tot 260 |
| 15.000 km | 2.700 kWh | € 320 tot 390 |
| 20.000 km | 3.600 kWh | € 420 tot 520 |
| 30.000 km | 5.400 kWh | € 630 tot 770 |
Indicatie bij de actuele ERE-prijs van € 0,46 per ERE (ongeveer € 0,153 per kWh, 18 oktober 2026), 18 kWh per 100 km en 15% commissie. Wordt elke week bijgewerkt. Geen garantie.
De regels
Belangrijke data
1 januari 2026
Particulieren die thuis laden kunnen ERE’s laten inboeken. De MID-meter moet in de laadpaal zelf zitten; er is geen overgangsjaar.
Bron: Nederlandse Emissieautoriteit (NEa)
1 januari 2027
Einde van het overgangsjaar voor bedrijven die vóór 2026 met een losse MID-meter inboekten: ook voor hen telt dan alleen een geïntegreerde meter.
Bron: Nederlandse Emissieautoriteit (NEa)
Uitzondering
Een apart (exclusief) allocatiepunt van de netbeheerder, met alleen de laadpaal erachter. Dan is geen MID-meter in de laadpaal nodig.
Bron: Nederlandse Emissieautoriteit (NEa)
Download de data
Alle aanbieders met prijs, uitbetaling, contract, vertrouwensscore en verborgen kosten, plus de koershistorie. Licentie CC BY 4.0: vrij te gebruiken met bronvermelding.
Citeer deze pagina
EREVergelijken.eu (2026). ERE in cijfers 2026. Bijgewerkt 21 oktober 2026. https://erevergelijken.eu/ere-in-cijfers/
Snelle antwoorden
Hoeveel is een ERE waard in 2026?
Op 18 oktober 2026 is de marktprijs € 0,460 per ERE, de mediaan van 9 benoemde bronnen, waaronder de S&P Global Platts-benchmark en prijzen die aanbieders echt realiseerden (spreiding € 0,360 tot € 0,505). Omgerekend is dat € 0,153 per thuis geladen kWh, vóór de commissie van de aanbieder.
Hoeveel levert ERE per jaar op?
Wie 15.000 km per jaar rijdt en vrijwel alles thuis laadt (2.700 kWh), ontvangt bij de actuele ERE-prijs (€ 0,46 per ERE) en 15% commissie ongeveer € 320 tot 390 netto per jaar. Bij 20.000 km is dat ongeveer € 420 tot 520.
Hoeveel ERE-aanbieders zijn er in Nederland?
EREVergelijken.eu vergelijkt 41 aanbieders voor thuisladen, waarvan 36 op 21 oktober 2026 nieuwe klanten aannamen.
Hoeveel commissie vragen ERE-aanbieders?
Aanbieders die een percentage publiceren vragen 10% tot 28%, met een mediaan van 20%. 0 aanbieders rekenen een vast bedrag per jaar.
Welke laadpalen hebben een ingebouwde MID-meter?
Van de 110 onderzochte modellen van 27 merken hebben er 53 een ingebouwde MID-meter. Sinds 1 januari 2026 is die voor particulier thuisladen verplicht.