Naar hoofdinhoud

Onafhankelijk vergelijken

Vergelijk ERE-aanbieders

Bekijk wat je netto ontvangt en vergelijk contractduur, uitbetaling en voorwaarden.

Situatie

41 aanbieders

Beste keuze: eerst de vertrouwensscore, dan de netto opbrengst.

* Indicatie bij 4.000 kWh per jaar, op basis van openbare tarieven en de actuele ERE-prijs.

AanbiederNetto per jaar*CommissieUitbetalingContractVertrouwenVerborgen kostenActie
Stekker
Stekker
TOP 3REV-faciliteit
€ 320 tot 39015%Jaarlijks12 maanden9,1Nee
€ 320 tot 39015% (min. € 34,99, max. € 79,99 per jaar)Jaarlijks12 maanden8,5Nee
Laadnet
Laadnet
TOP 3via Joulo
€ 300 tot 36020%Per kwartaal (vanaf 2027)12 maanden9,9Nee
Voltico
Voltico
REV-faciliteit
€ 300 tot 36020%Per kwartaal12 maanden9,1Nee
Joulo
Joulo
REV-faciliteit
€ 300 tot 36020%Per kwartaal12 maanden9,0Nee
Tibber
Tibber
Ander aanbod van Joulo, alleen voor Tibber-klantenvia Joulo

10%-tarief alleen met een Tibber-energiecontract; laadpunt met ingebouwde MID-meter.

€ 330 tot 41010%Per kwartaal12 maanden8,9Nee
Frank Energie
Frank Energie
Ander aanbod van Joulo, alleen voor Frank Energie-klantenvia Joulo

10%-tarief alleen zolang je klant bent bij Frank Energie.

€ 330 tot 41010%Per kwartaal12 maanden8,9Nee
Laadloon
Laadloon
REV-faciliteit
€ 300 tot 36020%Jaarlijks12 maanden9,0Nee
€ 300 tot 36020%Per jaar of kwartaalOnbekend8,6Nee
€ 300 tot 36020%Jaarlijks24 maanden8,5Nee
Lekkerladen
Lekkerladen
REV-faciliteit
€ 290 tot 35014% tot 25%, afhankelijk van verbruikPer kwartaal of jaarlijks12 maanden9,0Nee
50five
50five
REV-faciliteit
€ 290 tot 350
23%
Extra kosten bij 50five, naast 23%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Opzegvergoeding van € 75 per resterend jaar bij eerder stoppen van een contract van 2 of 3 jaar (art. 7.2) bron
  • Geen extra abonnement: ERE-registratie is alleen voor bestaande 50five-klanten van wie de laadpaal al op het 50five-platform staat. Je bestaande 50five-abonnement (vanaf € 4,00 per maand) moet tijdens de looptijd actief blijven (art. 4.1) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden8,0Ja
LaadVerdien
LaadVerdien
via Van Leeuwen Oplaad
€ 270 tot 33027%Per kwartaal12 maanden8,5Nee
€ 270 tot 33027,5%Per kwartaal of jaarlijks12 maanden8,0Nee
€ 320 tot 390
13%
Extra kosten bij EV-Optimizer ERE-collectief, naast 13%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Transactie-, verificatie-, audit- en administratiekosten gaan van de bruto-opbrengst af vóór de commissie (art. 7.3 en 9.2) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoop12 maanden6,9Ja
Laadbeloning
Laadbeloning
REV-faciliteit
€ 320 tot 390
15%
Extra kosten bij Laadbeloning, naast 15%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Jaarlijkse auditfee per laadpaal: € 9,99 (Basis), € 4,99 (Comfort), € 0 (Compleet), afgetrokken van de uitbetaling bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden7,1Nee
€ 320 tot 390
15%
Extra kosten bij Energieluitjes.nl, naast 15%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Zakelijk rekenvoorbeeld: € 200 externe auditkosten bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden6,7Nee
GridCredits
GridCredits
via Joulo
€ 300 tot 370
19%
Extra kosten bij GridCredits, naast 19%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Mogelijke kosten van de CPO voor datalevering ('zelden van toepassing') bron
  • Werk buiten de standaardscope op verzoek van de NEa, vooraf afgestemd bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Per kwartaal12 maanden7,4Nee
Zeres
Zeres
REV-faciliteit
€ 300 tot 370
19%
Extra kosten bij Zeres, naast 19%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verkoopkosten van brokers, 1% van de bruto-opbrengst, gaan af vóór de commissie (art. 9.2, versie 21 oktober 2026); art. 7.3 noemt nog verificatie- en auditkosten bron

Volgens Zeres: ongeveer 1,0 tot 1,5% transactiekosten van de verkoopwaarde. bron

Bekijk in de vertrouwensscore
Per kwartaal12 maanden7,0Ja
€ 300 tot 370
19%
Extra kosten bij Inboekdienst.nl, naast 19%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verkoopkosten van brokers, 1% van de bruto-opbrengst, gaan af vóór de commissie (art. 9.2, versie 21 oktober 2026); art. 7.3 noemt nog verificatie- en auditkosten bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Per kwartaal12 maanden6,9Ja
Earnergy
Earnergy
via Zeres
€ 300 tot 36020%Per kwartaal12 maanden7,9Nee
€ 300 tot 360
20%
Extra kosten bij LaadBalans, naast 20%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • NEa- of transactiekosten gaan van de opbrengst af vóór de commissie; het bedrag wordt niet vermeld bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden6,6Nee
€ 280 tot 340
25%
Extra kosten bij Vattenfall, naast 25%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verplicht Vattenfall Laadabonnement van € 6,95 per maand (incl. btw) om cashback te ontvangen (art. 5f) bron
  • Bij opzeggen of verhuizen binnen het jaar vervalt de in dat jaar opgebouwde cashback (art. 8c en 8f) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden7,0Ja
€ 280 tot 34025%JaarlijksOnbekend6,9Nee
€ 320 tot 390
15%
Extra kosten bij Laadkompas, naast 15%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Kosten van Laadkompas, transactie- en verificatiekosten en andere 'redelijkerwijs noodzakelijke' kosten gaan af van de opbrengst (art. 2.18) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden5,7Ja
€ 320 tot 390
15%
Extra kosten bij PowerFlow, naast 15%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verkoopkosten gaan naast de commissie van de opbrengst af (art. 8.2) bron
  • Zakelijk: extra verificatie-, audit-, onderzoeks- en administratiekosten mogen zonder voorafgaande toestemming worden doorbelast (art. 7.3) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Per kwartaal12 maanden5,5Ja
€ 300 tot 360
20%
Extra kosten bij Xolvere, naast 20%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Broker- en transactiekosten kunnen in de gerealiseerde verkoopprijs worden verwerkt (of door Xolvere worden gedragen) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Per kwartaal12 maanden5,1Ja
DIC Laadsystemen
DIC Laadsystemen
via Targray
€ 290 tot 35023%Niet vermeld12 maanden5,3Onbekend
€ 280 tot 340
25%
Extra kosten bij Den Hartog Charging, naast 25%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Transactie-, broker-, beurs- of registerkosten en belastingen op de verkoop gaan af vóór de fee (definitie netto verkoopopbrengst) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoop12 maanden6,2Ja
Fluctis
Fluctis
via Targray
€ 280 tot 34025%Jaarlijks12 maanden6,2Onbekend
PowerD
PowerD
REV-faciliteit
€ 280 tot 340
25%
Extra kosten bij PowerD, naast 25%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Mogelijke extra kosten bij substantieel hogere verificatie- of NEa-kosten, extra administratie na wijzigingen of nieuwe wettelijke plichten (art. 14.4) bron
  • Kosten van een verificatie die door gewijzigde regels wordt afgekeurd, komen voor rekening van de klant (art. 9.6) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoop12 maanden6,1Ja
Alva Charging
Alva Charging
via ERE-registratie
€ 280 tot 340
25%
Extra kosten bij Alva Charging, naast 25%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Externe systemen kunnen kosten rekenen voor een datakoppeling bij laadpunten buiten het Alva-platform bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks12 maanden6,0Ja
Hey! Charging
Hey! Charging
via Targray
€ 280 tot 34025%Niet vermeld12 maanden5,7Onbekend
Chargit
Chargit
REV-faciliteitBeperkte openbare vergelijkingsdata
€ 300 tot 370
18%
Extra kosten bij Chargit, naast 18%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verplicht Chargit-laadbeheerabonnement: vanaf € 4,95 per connector per maand (excl. btw), looptijd 24 maanden, plus eenmalig € 15,95 aansluitkosten per AC-connector (excl. btw) bron
  • Kosten voor registratie en verificatie gaan van de opbrengst af; bedragen niet gepubliceerd bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoopOnbekend4,7Ja
Tap Green Credits
Tap Green Credits
via Inboekers.nl
€ 280 tot 34024%Jaarlijks12 maanden4,3Onbekend
ERE DC
ERE DC
Beperkte openbare vergelijkingsdatavia Duurzame Cijfers
€ 280 tot 34025%Per halfjaar (vanaf 2027)12 maanden3,4Onbekend
Renewable Energy Solutions
Renewable Energy Solutions
Beperkte openbare vergelijkingsdata
€ 280 tot 34025%JaarlijksOnbekend3,4Onbekend
CAPAXX Energy
CAPAXX Energy
Beperkte openbare vergelijkingsdata
OnbekendOnbekendPeriodiek (niet vermeld)Onbekend1,4Onbekend
LaadCash
LaadCash
Aanmelden open · inboeken vanaf 200 deelnemers
€ 340 tot 410
9,5%
Extra kosten bij LaadCash, naast 9,5%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Werkelijke handels- en transactiekosten van de verkoop gaan af vóór de commissie (art. 4a) bron
  • Kosten van de verplichte onafhankelijke verificateur gaan af vóór de commissie (art. 4b) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Jaarlijks, na verkoop12 maanden7,5Nee
EreDirect
EreDirect
Aanmelden open · inboeken vanaf 200 deelnemers
€ 330 tot 410
10%
Extra kosten bij EreDirect, naast 10%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Transactie-, administratie- of verkoopkosten gaan eerst van de opbrengst af, vóór de marge (art. 10) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoop12 maanden5,1Ja
Mobilitics
Mobilitics
VooraanmeldingREV-faciliteit
€ 280 tot 340
25%
Extra kosten bij Mobilitics, naast 25%: + kosten

Deze kosten staan niet in het hoofdtarief.

  • Verkoop- of bemiddelingskosten gaan naast de commissie van de opbrengst af (art. 12.1) bron
  • Kosten van afkeuring door de verificateur zijn voor de klant bij onjuiste of onvolledige gegevens (art. 9.3) bron
Bekijk in de vertrouwensscore
Na verkoop36 maanden6,1Ja
Eneco eMobility
Eneco eMobility
VooraanmeldingBeperkte openbare vergelijkingsdata
OnbekendOnbekendVerwacht april/mei 2027Onbekend2,9Onbekend
Essent
Essent
WachtlijstBeperkte openbare vergelijkingsdata
OnbekendOnbekendNog niet bekendOnbekend2,4Onbekend

Waarom staat deze aanbieder bovenaan? We groeperen eerst op vertrouwensscore (sterk, goed, redelijk, beperkt) en sorteren daarbinnen op geschatte netto opbrengst. Het TOP 3-label krijgen alleen aanbieders met een vertrouwensscore van 7 of hoger. Je kunt ook puur op opbrengst of op vertrouwen sorteren.

De ERE-regeling is nieuw (2026). Uitbetaalmomenten zijn gepland of aangekondigd, niet aantoonbaar afgerond; sommige eerste uitbetalingen staan gepland voor 2027. Een faciliteit op het overzicht rekeninghouders is geen goedkeuring of accreditatie.

Vind de ERE-aanbieder die bij je past

Beantwoord een paar vragen over je situatie en voorkeuren. Wij rangschikken de aanbieders op basis van jouw antwoorden.

Keuzehulp

Populaire vergelijkingen

Directe kop-aan-kop-vergelijkingen van veelgezochte aanbieders, met geschatte netto-opbrengst en voorwaarden.

Waar letten we op?

We vergelijken de geschatte netto opbrengst, commissie, uitbetalingsfrequentie, contractduur en voorwaarden van alle relevante ERE-aanbieders. Zo maak je eenvoudig een weloverwogen keuze.

Wat kost ERE-registratie?

Laatste controle

De gegevens op deze pagina zijn verzameld uit openbare bronnen en gecontroleerd op 4 november 2026.

Zo vergelijken wij

Let op: een faciliteit op het overzicht rekeninghouders is geen accreditatie of kwaliteitskeurmerk. Controleer altijd de actuele voorwaarden bij de aanbieder.

EREVergelijken.eu is onafhankelijk: geen enkele aanbieder betaalt voor plaatsing. De rangschikking volgt een openbare methodologie en omvat alle relevante aanbieders.

Vragen

Veelgestelde vragen

Meer in de kennisbank
Wat vergelijken jullie precies tussen ERE-aanbieders?

We vergelijken de geschatte netto opbrengst, de commissie, de uitbetalingsfrequentie, de contractduur en de voorwaarden van elke relevante ERE-aanbieder. De gegevens komen uit openbare bronnen en dragen een vermelde controledatum.

Betalen aanbieders om hoger in de vergelijking te staan?

Nee. Aanbieders betalen niet voor plaatsing en de volgorde is niet te koop. De rangschikking volgt vaste, uitlegbare regels op basis van openbare gegevens.

Hoe berekenen jullie de netto opbrengst in de vergelijking?

We rekenen met een vast referentievolume van 4.000 kWh per jaar, de gehanteerde marktprijs en de commissie van de aanbieder. Het resultaat is een indicatieve bandbreedte, geen gegarandeerd bedrag.

Wat betekent “Onbekend” bij een aanbieder?

Dat de aanbieder die waarde, bijvoorbeeld de commissie, niet openbaar vermeldt. We vullen zulke velden niet zelf in, maar tonen ze als onbekend zodat je ziet waar informatie ontbreekt.

Zijn alle vergeleken aanbieders bij de NEa geregistreerd?

Nee. We nemen een aanbieder op als het aanbod openbaar is en je je kunt aanmelden. Of de rechtspersoon die inboekt op het overzicht rekeninghouders van 21 oktober 2026 de faciliteit inboekdienstverlener heeft, telt mee in de vertrouwensscore. Een vermelding is geen goedkeuring van de NEa.

Is EREVergelijken.eu onafhankelijk?

We zijn onafhankelijk: aanbieders betalen niet voor plaatsing en dezelfde vergelijkingsregels gelden voor elke aanbieder.

Hoe vaak worden de gegevens bijgewerkt?

Elke aanbieder toont de datum waarop de openbare bronnen voor het laatst zijn gecontroleerd. Klopt er iets niet meer, meld het dan, dan passen we het aan.